Investiční zlato / Nákup / Odkup

- využijte možnosti nákupu investičního zlata s garancí zpětného odkupu -
- slitky jsou dodávány fyzicky na adresu, nebo je možná úschovna -
- nákup je možný za hotové, nebo formou spoření či zlaté renty -

Proč „investovat“ do zlata?

Zlato patří z dlouhodobého hlediska k velmi bezpečným formám schraňování majetku. Na rozdíl od peněz má svou vnitřní hodnotu, která v čase roste. Díky tomu má v portfoliu nezastupitelnou roli v podobě uchovatele hodnoty majetku. Případný pokles cen zlata je skvělou, jednorázovou investiční příležitostí. Ten, kdo se rozhodne uchovávat část svého majetku ve zlatě, si může být z dlouhodobého hlediska jist, že neprodělá, protože kupní síla zlata je dlouhodobě stabilní a odolná vůči krizím.

Zlato jako super-pojistka v majetkovém portfoliu

Zlato se na rozdíl od peněz nedá vytisknout. Jde o komoditu, která se musí vytěžit, přičemž se ví, že jeho zásoby jsou omezené. Pokud se ve světě objeví nějaká větší krize, např. vojenská, politická, obchodní apod., je historicky prokázané, že hodnota zlata stoupne. Je tomu tak proto, že již po tisíciletí je zlato, coby platidlo, vnímáno jako symbol bezpečí. Protože se zlato nedá libovolně rozmnožit, nemůže se ho do oběhu dostat neřízené množství a tedy nepodléhá inflaci. Naopak, čím vyšší je inflace papírových peněz, tím více stoupá hodnota zlata, protože na jeho koupi je zapotřebí více inflací „znehodnocených“ peněz.

Pančování zlata

Pančování zlata

Řada lidí se před nákupem zlata může obávat tzv. pančování – tedy ředění zlata levnějšími kovy. To se v historii skutečně dělo, ovšem pouze v případě větších slitků. Do těchto slitků byl zatavován především wolfram v podobě tyčinek, nebo granulátu, který má podobnou hustotu, (tíhu) jako zlato a díky tomu byl téměř neodhalitelný.

Nutno podotknout, že pančované zlato bylo objeveno pouze u větších slitků a to od 250g. U menších slitků není z technického hlediska možné umístit wolfram pod dostatečnou vrstvu zlata tak, aby to nebylo poznat.
Drtivá většina nákupu zlata běžných střadatelů probíhá ve slitcích od 10g. - 100g. Pokud jsou takové slitky zakoupeny od certifikovaných rafinerií, (např. PAMP, Argor Heraeus, Valcambi apod.), nemusí mít střadatel o ryzost kupovaného zlata obavy.

Na co si dát pozor při nákupu zlata:

Hlavním kritériem, které se při nákupu zlata řeší je cena, za kterou se nechá daný slitek koupit. Stejně důležité je však položit si otázku, na koho se obrátím v případě, kdy budu potřebovat slitek prodat. Z tohoto důvodu by si kupující měl vybrat takového partnera, který zlato nejen prodává, ale také svým klientům garantuje zpětný odkup za férové výkupní ceny!

Další výhodou je mít k dispozici tzv. hlídacího psa. Jde o informační systém, který majitele zlata upozorní, např. mailem, že na burze došlo k výraznému poklesu, nebo naopak nárůstu cen zlata. Takováto „rychlá“ informace se může využít k velmi efektivnímu, jednorázovému nákupu či prodeji. V době, kdy se o zlato začne zajímat široká veřejnost je většinou příležitost výhodné koupě pryč.

Cena nákupní vs cena výkupní, (prodejní):

Jak už bylo uvedeno výše, zlato do portfolia patří především z hlediska uchování hodnoty a jako protikrizové opatření. Kupující by měl mít na paměti, že nákup zlata je dlouhodobá záležitost. Kupovat zlato s tím, že se jeho cena v blízké době zvýší je spekulace, která se nemusí vyplatit. A to nejen z důvodu burzovních výkyvů, ale také z důvodu rozdílu mezi cenou nákupní a cenou výkupní (tzv. spread).

Cena výkupní je vždy nižší než cena nákupní. Jinými slovy, pokud bych se rozhodl koupit slitek a v ten samý den jej prodat, pak inkasuji ztrátu a to i za předpokladu, že cena na burze by byla stejná. Zájemce o zlato tedy musí počítat s tím, že zisk bude nějaký čas trvat.

Přednosti investičního zlata - shrnutí

Přednosti investičního zlata - shrnutí

Zlato nepodléhá inflaci, jeho držení je anonymní – neexistují žádné registry, nepodléhá dani z příjmu ani DPH, je dobře likvidní, dá se prodat téměř po celém světě, v době krize jeho hodnota obvykle roste, funguje jako dlouhodobý uchovatel hodnoty, svému majiteli umožňuje přemisťovat velkou část majetku v malém objemu, v investičním portfoliu představuje složku, která se „chová“ jinak než peníze, akcie, dluhopisy, nemovitosti a díky tomu dělá portfolio stabilnější a efektivnější.

Způsoby nákupu zlata naším prostřednictvím:

Jednorázový nákup za hotové

Zlaté slitky v předem dohodnuté velikosti, (váze), jsou kupujícímu zaslány na adresu formou cenného psaní, nebo je možné je vyzvednout na centrálách firem, které se zlatem obchodují.

Spoření do investičních zlatých slitků

Spořit do slitků je možné již od 300 Kč měsíčně. Ve spořící smlouvě je dopředu určen počet a váha zlatých slitků do kterých bude střadatel spořit. Za každou zaslanou platbu si střadatel nakoupí odpovídající množství zlata, jehož cena se vypočítá dle aktuální hodnoty na burze. S každou platbou se tedy slitek postupně plní.
Jakmile je nakoupeno zlato rovnající se váze slitku, který je určen ve smlouvě, je tento slitek fyzicky zaslán střadateli na adresu formou cenného psaní, popř. může být předán do úschovny. Zároveň se začíná plnit další slitek. Výhodou takového spoření je, že si střadatel tzv. průměruje cenu, (optimalizuje cenu slitku). Jinými slovy, tím, že střadatel nakupuje pravidelně, eliminuje možnost nevýhodného nákupu a z dlouhodobého pohledu získává zajímavější zhodnocení.

Zlatá renta

Zlatá renta je spořící program, který umí dělat ze střadatele rentiéra a naopak. Umožňuje jak spoření do zlata, tak částečné či pravidelné odkupy z již naspořených zlatých zásob. Předpokladem výplaty zlaté renty je tedy to, že rentiér již má nějaké množství zlata nakoupené.

Zlatá renta efektivně využívá princip času! V dlouhodobém horizontu cena zlata roste. Díky tomu „ukusují“ pravidelné odprodeje z celkového množství zlata stále menší díly a zlaté zásoby tak vydrží svému majiteli, (rentiérovi), déle.

Zlatá renta jako záchranná vesta

Spořící program renta, může svému majiteli pomoci překlenout složitá životní období, jako je například ztráta zaměstnání. V takovém případě může střadatel zastavit platby k nákupu a po dobu výpadku příjmu aktivovat výplatu renty. V momentě, kdy se jeho situace zlepší, výplatu renty jednoduše deaktivuje a může opět začít spořit do zlata.

Další výhody zlaté renty spočívají především v její variabilitě

V případě, že by cena zlata výrazně poklesla, může rentiér odkupy zastavit, nebo začít zlato přikupovat. Výše spoření, nebo výše odkupů se může libovolně měnit. Spoření či odkupy se mohou kdykoliv zcela přerušit a to bez udání důvodů. Naspořené slitky si může střadatel ponechat doma, nebo je mít v úschovně. Střadatel může kdykoliv odprodat všechny své slitky, nebo jen jejich část.

Pro více informací o možnostech nákupu investičního zlata si sjednejte schůzku. Rádi si s Vámi na toto téma nezávazně popovídáme u dobré kávy, nebo čaje.

Sjednejte si s námi schůzku, kde projednáme možnosti nákupu investičního zlata

Jméno a příjmení*

E-mail*

Telefon

Předmět

Zpráva

Odeslat