Hypotéky / Žádost / Poradenství

- využijte náš srovnávač s každodenní aktualizací nabídek bank -
- pomůžeme Vám získat hypotéku dle Vašich představ a možností -

PŘIPRAVTE SE S NÁMI NA ŽÁDOST O HYPOTÉKU

Co nejvíce ovlivňuje schválení žádosti:

  • záznamy v bankovních registrech (BRKI), nebankovních registrech (NRKI) a databázi SOLUS (centrální evidence dluhů)
  • celkový příjem všech členů rodiny, manžel/ka se stává automaticky spolužadatelem, každá vyživovaná osoba snižuje bonitu
  • celková zadluženost = DSTI tj. poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů (kontokorent, kreditní karta, leasing apod.), včetně aktuálně žádaného úvěru, by neměl přesáhnou hranici 45% celkového čistého měsíčního příjmu
    Př.: u příjmu 25.000 Kč čistého, by součet všech splátek včetně hypotéky neměl přesáhnout částku 11.250 Kč, (v některých případech může banka udělit výjimku)
  • poměr dluhů vůči příjmu = DTI tj. výše všech úvěrů, včetně nově žádané hypotéky nesmí přesáhnout 9ti násobek ročního příjmu žadatele
  • hodnota zastavované nemovitosti – důležitou součástí schvalovacího procesu je aktuální odhad nemovitosti, kterou chce žadatel dát do zástavy, (nemusí jít o kupovanou nemovitost, zastavit se může i jiná nemovitost, pokud by např. hodnota kupované nemovitosti byla nízká, nebo by kupovaná nemovitost nebyla pro zástavu vhodná)
Vzít si hypoteční úvěr je pouze polovina kroku!

Vzít si hypoteční úvěr je pouze polovina kroku!

Tou druhou je doplatit hypoteční úvěr bezpečně a včas! Hypotéka se dá svým způsobem přirovnat k investici na DLUH, se zástavou nemovitosti. Přičemž majitelem zastavené nemovitosti, je v podstatě banka, která hypotéku poskytla. A to až do doby, než je dluh splacen. Z těchto důvodů je žádoucí, aby si zájemce o hypotéku v prvé řadě provedl analýzu příjmů a výdajů, díky které zjistí, kolik „volných“ peněz má v rozpočtu skutečně k dispozici. Kdo chce mít jistotu, že bude hypotéku spolehlivě splácet, musí mít prostředky nejen na splátku, ale také na zajištění příjmů! Zároveň by měl být schopen tvořit finanční rezervu. Alespoň výhledově. Bylo by lehkovážné věřit tomu, že 20, nebo 30 let "života na dluh" bude bez komplikací.

Než se zadlužíte na 20, nebo 30 let, přijďte se nejdříve poradit!

Než se zadlužíte na 20, nebo 30 let, přijďte se nejdříve poradit!

Rádi vám namodelujeme hypotéku, dle vašich představ a možností s ohledem na aktuální akce jednotlivých bank. Zároveň můžeme namodelovat „doprovodné“ produkty, které k hypotéce neodmyslitelně patří!
Nebo můžeme provést tzv. „HYPOTÉKU NA NEČISTO“ abyste měli představu, co vše Vás čeká, pokud se pro hypotéku rozhodnete. Díky tomuto přístupu získáte jistotu, že budete schopni hypotéku dlouhodobě splácet!
Zároveň, pokud si nejste jisti, můžeme zkontrolovat vaše registry, jestli jsou čisté. A pokud by nebyly, pokusíme se je společně „vyčistit“ dřív, než vám bude hypotéka zamítnuta.

S námi budete na hypotéku 100% připraveni!
NAVÍC, většinu úkonů s vyřízením hypotéky zajistíme za vás!

Hypoteční kalkulačka